Nowinki ze świata wina

Świętowanie niepodległości Chorwacji

25 czerwca 1991 roku chorwacki parlament ogłosił całkowitą niepodległość kraju. Na pamiątkę tego, w tym właśnie dniu obchodzony jest Dzień Państwowości Chorwacji. Jednym ze sposobów na świętowanie tego uroczystego dnia jest uczestniczenie w przyjęciu, organizowanym przez Ambasadę. Wielkim zaszczytem jest dla nas coroczne zaproszenie na to wydarzenie, szczególnie w roku ubiegłym, który był dla naszej firmy bardzo owocnym i istotnym okresem – to wtedy trwały prace związane z założeniem naszej hurtowni i sklepu z winami chorwackimi. Postanowiliśmy, że włączymy się do tradycji poprzez zaoferowanie degustacji naszych win, sprowadzanych prosto z Chorwacji na tym ważnym przyjęciu. Plan wszedł w życie już rok później – w 2007. Dzięki temu mogliśmy godnie zaprezentować naszą rozwijającą się działalność i wprowadzić na rynek znakomite, chorwackie wina, które już teraz są dostępne w naszym sklepie, bez konieczności dalekiej podróży.

Chorwacka Noc w Jadłodajni

Ośrodek Kultury Ochota „Oko” wraz z Jadłodajnią Filozoficzną mają zaszczyt zaprosić Państwa na wieczór chorwacki, który odbędzie się 19 czerwca o godzinie 19:00.
W programie pojawi się wiele wydarzeń artystyczno-kulturalnych, między innymi opowieści Polaków odwiedzających Chorwację i Chorwatów, seans animacji wyprodukowanych przez podopiecznych Szkoły Filmowej w Zagrzebiu, pokaz tańców ludowych grupy Lado, występ wokalny zespołu Meritas oraz dyskusja na temat przystąpienia kraju do Unii Europejskiej. Wszystko to przy dźwiękach muzyki DJa Świstaka. Nam w udziale przypada zaopatrzenie imprezy w doskonałe chorwackie wina. Tym razem w naszym repertuarze czerwony Plavac i biała Vugava, które już teraz są dostępne w Jadłodajni Filozoficznej. Zapraszamy wszystkich na wspaniałą zabawę!

Koncert chorwackiej pianistki Martiny Filjak

W Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II na Placu Bankowym w Warszawie odbył się wspaniały koncert młodej, zdolnej pianistki z Chorwacji – Martiny Filjak. Występ upamiętniał nawiązanie stosunków dyplomatycznych między Republiką Chorwacji a Rzeczpospolitą Polską, do którego doszło 15 lat temu. Po koncercie mieliśmy okazję zaserwować nasze wina importowane prosto z Chorwacji: Plavac i Vugava.

Degustacja win

W dniach 13-15 kwietnia załoga naszej strony razem z Chorwacką Izbą Turystyczną przedstawiała miłośnikom podróży przepiękne, chorwackie krajobrazy i oferując namiastkę tamtejszych smaków, poprzez degustację wyśmienitych, lokalnych win. Nasza pełna relacja z Targów Turystycznych w Gdańsku pojawi się tuż po naszym powrocie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *