Jak zostać degustatorem wina?

Im starsze, tym lepsze – tak o winie mówią ci, którzy z miłości do tego wybitnego trunku stworzyli kluby miłośników wina. Ten, kto preferuje taki alkohol do kolacji, ulubionej książki lub podczas spotkań z przyjaciółmi, ma szanse poznać go od każdej strony. Nie od dziś wiadomo, że dobre wino to początek nie tylko dobrej zabawy, ale dopełnienie najwybitniejszych potraw. Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, by zostać członkiem klubu miłośników wina, gdzie odbywają się spotkania i jakiego rodzaju grupy są do wyboru, koniecznie przeczytaj cały artykuł, by pogłębić swoją wiedzę.

Rosnąca popularność wina w Polsce

Już na samym wstępie warto podkreślić, że takie kluby znajdują się w całym kraju. Nie musisz wyjeżdżać w dalekie podróże ani długo szukać specjalnych stowarzyszeń. Działają one w dużych miastach, takich jak: Wrocław, Toruń, Poznań, Kraków i oczywiście Warszawa. Co ważne, można wybrać sobie klub, który najbardziej odpowiada nam pod względem zaproponowanej oferty. Każdy z nich, co prawda, działa na podobnej zasadzie ale sposób prowadzenia spotkań może nieznacznie się różnić. Podczas jednego spotkania możesz poznać i zasmakować tylko win czerwonych, a już na następnym przejść do białych. Nie jest to wyznacznik każdej grupy. Istnieją i takie kluby, gdzie każdy rodzaj wina masz podany od razu na tacy.

Jak dołączyć do klubu fanów wina?

Jeśli chcesz zostać członkiem kluby, nie musisz od razu posiadać całej wiedzy na temat win. Podczas spotkań nie tylko zasmakujesz alkoholu ale będziesz wiedział, jak się go wytwarza i co jest potrzebne. W wielu klubach obowiązkowe jest wpisowe lub składa uiszczana na rzecz grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy dane spotkania będzie ci odpowiadać, istnieje możliwość przyjścia na pierwsze z nich w charakterze gościa. Korzyścią dla uczestnika jest rabat na zakup wina. Zdarza się, że niektóre kluby działają przy winnicach, więc dla swoich podopiecznych mają szeroki wachlarz możliwości.

Degustacja win

Bazą degustacji jest przede wszystkim nabycie wiedzy. Spożywając dany trunek, będziesz wiedział, jaki to rodzaj wina i skąd pochodzi. W wielu miejscach odbywają się wykłady, podczas których jeden z członków klubu lub zaproszony gość, w szczegółach opowiada o składzie wina. Dzieli się również doświadczeniem i sprawdzonymi sposobami, jak założyć swoją prywatną piwniczkę i jak regularnie ją zaopatrywać. Organizowane są także wycieczki do winnic, gdzie na miejscu można poznać proces tworzenia wina od podstaw.

Podczas spotkań nauczysz się naprawdę sporo. Na miejscu są specjaliści, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Przynależność do klubu pozwali ci zabłysnąć przez znajomymi nabytą wiedzą. Jest to dobra okazja, by zacząć prowadzić swoją działalność i zarabiać na tym, co najbardziej nas pasjonuje. Dowiesz się również, skąd zamawiać najlepsze wina, by zawsze mieć pewność, że będzie dobrze smakowało. Nauczysz się wybierać alkohol do poszczególnych dań, by wszystko idealnie się łączyło. Swoją naukę będziesz mógł wykorzystać nie tylko w najbliższym gronie, ale podczas kolejnych spotkań, to ty będziesz miał szansę poprowadzić wykład. Kluby Miłośników Wina są otwarte na nowych pasjonatów – sprawdź, co możesz zyskać! 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *