Chorwackie czerwone wino – z czym pić?

Butelka różowego wina chorwackiego Cyclists RoseCyclists Rose jest to wino różowe o smaku winogronowym. Idealnie sprawdza się w letnie dni. Producentem wina jest  Iuris Winery. Alkohol pochodzi z regionu Danube Wine Hills. Szczep wina: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot. Wino jest półsłodkie. Zawiera 11% alkoholu. Poleca się jego serwowanie w temperaturze 10-13 C. Najlepiej smakuje z różnego rodzaju sałatami, aperitifami i deserami. Informacje o rocznikach trunku są udzielane indywidualnie na życzenie klienta. Należy do rodzaju spokojnego. Cena wina to 35 zł.

 

 

Butelka wina czerwonego BabićBabić to czerwone wino chorwackie. Jest toniczne i mocno alkoholowe. Jest o gęstej strukturze i owocowym aromacie. Pochodzi z Primoštenemu. Smakuje w połączeniu z mięsem i dziczyzną. Pochodzi z 2010 roku. Producentem jest Vinoplot Vinarija.

 

 

Ivan Dolac Plavac Hvar - butelka czerwonego winaIvan Dolac Plavac Hvar to czerwone, wytrawne wino z rodzaju spokojnego. Pochodzi ono z regionu Dalmacji. Jego lokalizacją jest wyspa Hvar. Zawiera w sobie 12% alkoholu. W zapachu wyczuwa się suszone owoce winogrona. Jest ono lekkie. Zawiera smak ciemnych jagód, głownie jeżyn. Wypicie trunku daje oznakę długiego finiszu. Jest on idealny do grillowanych potraw. roczniki są podawane na życzenie klienta. Cena wina wynosi 39 zł za butelkę.

 

 

Butelka wina DingacDingac to kolejne czerwone, wytrawne wino. Pochodzi ono z Dalmacji. Zawiera 14%-14,5% alkoholu. Należy je przetrzymywać w temperaturze od 17-19 C. Wino jest odpowiednie do różnych grillowanych i pieczonych mięs. Można się nim delektować również bez żadnych dodatków. Jest to wino gronowe. Wytwarzane z autochtonicznego chorwackiego szczepu winogron o nazwie Plavac Mali. Owoce przeznaczone do tego wina dojrzewają w wysokim stopniu nasłonecznienia. Wino zawiera bogatą gamę owoców. Zawiera znaczne akcenty czereśni, kawy, wanilii, trufli i różnych ziół z tego regionu. Cena wina to 78 zł za 750 ml butelkę.

 

 

Badel Plavac - chorwackie wino w butelce (czerwone)Badel Plavac to czerwone, lekko wytrawne wino czerwone. Pochodzi ono ze szczepu Plavac. Jego producent to Vina Hrvatske. Pochodzi ono z regionu Dalmacji. Świetnie smakuje przy grillowanych mięsach. Ma ono ciemny, klasyczny, rubinowy kolor.  Swój aromat osiąga dzięki czarnym, dojrzałym owocom czereśni i lekkich ziół. Podczas jego degustacji podniebienie robi się delikatnie lekkie i łagodne. Ma spokojny ton. Jego cena to 38 zł.

 

 

Butelka czerwonego wina Vina Palihnic - Plavac PeljesacVina Palihnic- Plavac Peljesac to czerwone, wytrawne wino o spokojnym akcencie. Jego producentem jest Vina Palihnić – Pelješki vinogradar d.o.o.  Wino pochodzi z regionu Kuna oraz ze szczepu Plavac Mali. Zawiera 12,5 % alkoholu. Jest podawane do dań z wołowiny lub steków z tuńczyka. Wino jest jest krzyżówką pomiędzy odmianą, którą Chorwaci nazywają Tribidrag – a reszta świata nazywa to Zinfandel – i mniej znaną odmianą, Dobričić. Wino ma rustykalny smak. Objęte jest nutami ciemnych jagód, wiśni pieprzu i przypraw. Ma bogaty i mocny akcent. Koszt zakupu wynosi 38 zł. Roczniki są podawane na życzenie klienta.

 

 

Butelka wina czerwonego Erdut ZweigeltErdut Zweigelt to również czerwone, wytrawne, chorwackie wino. Ma ono spokojny ton. Jest winem gronowym. Wyprodukowane z winogron szczepu Zweigelt uprawianych w dolinie Dunaju. W winie utkwiony jest aromat wiśni. Dojrzewa ono w drewnianych beczkach. Zawartość alkoholu wynosi 12,2%. Jest serwowane w temperaturze 16-18 C. Smakuje przy daniach z ciemnego mięsa, szczególnie przy dziczyźnie. Koszt 750 ml butelki to 34 zł.

 

 

Butelka czerwonego wina Erdut Cabernet SauvignonErdut Cabernet Sauvignon to czerwone, wytrawne, spokojne wino. Jest ono winem gronowym, które pochodzi z Chorwacji. Ma ciemny czerwony kolor, który daje nuta porzeczki. Smak ma pełny i wyjątkowo harmonijny. Pochodzi ze szczepu Cabernet Sauvignon. Zawiera 12,5 % alkoholu. Serwuje się go w temperaturze 16-18 C. Jest doskonałe do dań z czerwonego mięsa, z dziczyzny, z grzybów oraz z serów. Za 750 ml. należy zapłacić 34 zł.

 

 

Cyclists Cabernet Merlot - czerwone chorwackie wino (butelka)Cyclists Cabernet/ Merlot to czerwone, wytrawne, spokojne wino. Jest ono bogate, mocne z gamą czerwonych owoców. Producentem wina jest Iuris Winery. Pochodzi z regionu Danube Wine Hills, a ze szczepu Cabernet Sauvignon, Merlot. Zawiera 12,5 % alkoholu. Należy go serwować w temperaturze 17-19 C. Wino jest odpowiednie do różnych grillowanych i pieczonych mięs. Można także samodzielnie się nim delektować. Kosztuje jedyne 35 zł.

 

 

Czerwone wino LasinaLasina to czerwone wino z miejscowości Plastovo koło Skradina z odmiany o tej samej nazwie. Ma dość delikatny smak. Odmianę tę, wykorzystuje się do mieszania z innymi odmianami i przy przygotowywaniu wina deserowego Prošek.

 

 

Chorwackie czerwone wino Plavac Mali w butelcePlavac Mali to czerwone wino. Winorośl plavac mali uprawiana jest głównie zboczach Półwyspu Pelješac oraz wyspach Hvar i Brač. Wino jest podobne do purpurowego koloru. Jest średnio kwasowe. Jego zapach jest bardzo wyraźny i trwały, dzięki śródziemnomorskim przyprawom i ziołom. Serwuje się je do ryb, risotta,krabów, małży, ośmiornic i kałamarnic. Pochodzi ono z 2009 roku. Kosztuje ok. 60 zł.

 

 

Butelka czerwonego wina Plavac Mali MatuskoPlavac Mali Matusko to czerwone wino wytrawne ze szczepu Plavac Mali. Wino jest harmonijne i pełne. Zawiera akcent ciemnoczerwonych i suszonych owoców. Czuć w nim śródziemnomorskie kwiaty. Kosztuje ok. 70 zł.

 

 

Butelka czerwonego wina TeranTeran to bardzo mocne wino. Przybiera purpurową barwę. Teran jest produkowany w Istrii. Ma wiele właściwości zdrowotnych. Pasuje do dań mięsnych, szczególnie do dziczyzny. Pochodzi z 2010 roku. Butelka kosztuje 80 zł.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *